Навчальна платформа для бізнесу від Netpeak Group
AcademyOcean – дійсно океан можливостей для навчання, в якому легко потонути самостійному гравцеві. Якщо шукаєш гарну платформу для запуску власної школи і вагаєшся, чи варто обрати для цього AcademyOcean – ось її короткий огляд.
AcademyOcean – навчальна платформа для бізнесу від Netpeak Group.
За інформацією на сайті, нею користуються компанії з двадцяти п’яти країн світу. Компанія позиціює себе, як розумна система для навчання працівників, клієнтів та партнерів.
Її сайт заявляє, що AcademyOcean перевинайшла LMS, бо зосередила свою роботу над трьома пунктами:
Перейдемо до розбору елементів LMS.
Платформа працює у двох режимах – адміністратора та учня, пропонує для роботи навчальні портали, які можна використовувати для:
Також у списку є корпоративне навчання, віддалена робота, навчання на франшизах і адаптація співробітників. Але зосередимо увагу на платформі для навчання, оскільки ці варіанти загалом можна віднести до того чи іншого глобального пункту з роботи із працівниками.
Портал для навчання працівників призначений для корпоративної роботи компаній-клієнтів та HR-менеджерів. На ньому можна проводити онбординг та адаптивні заходи для працівників, яких тільки найняли на роботу, регулярно інформувати усіх членів команди про зміни, нововведення, проводити інструктажі, а також займатись їхнім навчанням та підвищенням кваліфікації.
Портал для навчання клієнтів спрямований на те, щоб компанії зібрали всі матеріали про свій продукт та перетворили його в зрозумілу історію про те, як саме ним користуватись. Виступає інтерактивним способом продемонструвати всі переваги продукту та спонукати клієнта швидше перейти з пробної версії на платну.
Портал для навчання партнерів спрямований на компанії, які мають партнерську програму та прагнуть її розширити і автоматизувати.
Портал для створення та продажу курсів допомагає експертам оформити професійні знання у готові курси та продавати і проводити їх всім охочим.
Конструктор курсів цих порталів має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс для створення і редагування контенту. Уроки можна наповнювати текстом та текстовими файлами, аудіо та відео, додавати презентації та вивантажувати у PDF-файлах. Цікавий хід – динамічний контент, який дозволяє персоналізувати уроки. Також можна створювати бібліотеки чи бази знань на платформі для спільного користування.
Окремий підрозділ платформи, який дозволяє користувачам у ролі адміністратора відстежувати прогрес учнів в режимі реального часу. Усі звіти та досягнення відображаються у вигляді дашбордів. Також на платформі є окремий розділ «Статистика», де відображається успішність учнів. Візуалізація воронок допомагає визначити у курсах місця, які варто покращити.
В будь-якому курсі можна створити інтерактивні опитування та тести для закріплення матеріалу. Редактор тестів пропонує 2 рівні: базовий та рекомендований з варіаціями відповідей на питання, наприклад, рейтинг, реакція, завантаження файлів тощо. Для перевірки знань доступні комплексні атестації та іспити. Інформація про пройдені тести доступна у вигляді звітів з детальними показниками. Також є статистика успішності учнів, яку можна відстежувати та перевіряти за окремими напрямками та загалом.
Розділ, де доступні шаблони сертифікатів чи редактор для створення власного. Цими сертифікатами можна відзначати успіхи учнів та використовувати як інструмент мотивації.
Платформа не вимагає установки, бо використовує хмарне рішення. Мобільна версія платформи – одна з найбільших переваг, яка підвищує доступність онлайн-академій для користувачів. Також серед цікавих переваг є корпоративне навчання з окремими порталами для співробітників, партнерів та клієнтів і кілька десятків можливостей, якими можна доповнити тариф «Pro» та «Premium». Серед таких можливостей: індивідуальний дизайн академії, гейміфікація, виділений сервер, кастомний профіль для учнів, створення контенту та дизайн.
Головний недолік AcademyOcean – відсутність безкоштовного пробного доступу. Щоб переглянути, який вигляд має платформа та ознайомитись з її функціоналом, необхідно замовляти демо та чекати, коли представник компанії зв’яжеться та продемонструє її роботу.
Ще один недолік – доволі високі тарифи. Одразу зрозуміло, що AcademyOcean зосереджена на наданні послуг компаніям та корпораціям, а не самостійним експертам, які прагнуть запустити власну школу та продавати і проводити онлайн-курси.
Попри заявлену легкість використання та інтуїтивний інтерфейс, все ж платформа дає доступ до закритої «Академії про Академію», яка має розповісти користувачам, як запустити перший курс.
В AcademyOcean доступна річна та щомісячна тарифікація за користування. На сайті заявлено, що річна підписка дешевша на 25%. Отже, є 4 види тарифів:
Тариф «Standart» коштує 300$ на місяць і містить найменший список можливостей: необмежений обсяг матеріалів; необмежена кількість курсів; повна статистика; візуальний дашборд; домен клієнта; брендування; сертифікація; тести та екзамени; інтеграція з Zapier; мобільна версія; команди учнів; SSL-сертифікат (тільки для річної підписки); одна академія; 5 адміністраторів і до 1000 учнів на місяць.
Тариф «Pro» коштує 800$ на місяць і містить все, що є у тарифі «Standart», а також: smart-команди; мультимовність; кастомний інтерфейс; модуль синхронізації; персоналізація UI; адаптивний (динамічний) контент; особиста консультація; AcademyOcean API; вебінари та ILT (Базові); 100 ГБ для зберігання відео; кабінет налаштувань безпеки (базовий); додаткові модулі для індивідуальних завдань.
Тариф «Premium» коштує 2 800$ на місяць і містить все, що є у тарифі «Pro», а також: вебінари та ILT; 1 ТБ для зберігання відео; кабінет налаштувань безпеки (розширений); white-label рішення; індивідуальний дизайн сертифіката; система єдиного входу (SSO); першочерговий доступ до нового функціоналу; підвищений пріоритет у запиті функціоналу; персональна адаптація; додаткові модулі для індивідуальних завдань.
На тариф «Enterprise» не вказана ціна, бо він позиціюється, як рішення складних запитів для компаній та корпорацій.
Дещо підозріло, що платформа AcademyOcean, яку розробила відома IT-компанія не має багато відгуків на сторонніх сайтах, хоч і існує з 2016 року. Все, що вдалося знайти – ютуб-канал компанії із трьома відеовідгуками, де хвалять техпідтримку, функціонал, інтерфейс та додаткові можливості.
Ще дванадцять відгуків знайшлось на сайті Capterra. Найсвіжіший відгук залишили чотири місяці тому, найдавніший – шість років тому. Частина відгуків цих клієнтів є на сайті самої AcademyOcean.
Звичайно, обмежена кількість відгуків може говорити про те, що задоволені клієнти забувають поділитись своїми враженнями, а корпоративні клієнти тим паче не приділяють цьому уваги, якщо їх про це не попросити. Але їхня наявність лише на сайті AcademyOcean і відсутність на інших сайтах викликає питання.
Загалом AcademyOcean – платформа, яка зосереджена на допомозі компаніям та корпораціям у процесі розвитку їхнього персоналу та маркетингових інструментів. Самостійним експертам, які є самі собі командою і шукають платформи для запуску власних курсів та онлайн-шкіл, варто підшукати простіші та демократичніші платформи.