LMS GetCourse – російська платформа для онлайн-шкіл, до якої звикла велика частина учасників edTech-спільноти. Її вважають великим гравцем на ринку, часто посилаються, як на приклад успішної платформи для онлайн-навчання. Такий імідж у неї давно, але, здається, це все, що залишилось від LMS. Відгуки, функціонал і загальний вигляд платформи буквально кричать про те, що пора покинути цей корабель усім, хто бажає продовжити подорож в океані edTech.
Що таке GetCourse
Сайт платформи GetCourse повідомляє, що вона – «все в одному» і пропонує створювати тренінги, збирати базу студентів, приймати платежі та керувати процесами легко. Платформа складається з LMS, CRM-системи, конструктора автоворонок, конструктора лендінгів і сайтів, наскрізної аналітики, вебінарів та автовебінарів, email-розсилок і розсилок у месенджерах. Також на ній розміщені платні й безкоштовні курси для тих, хто береться за створення курсів, запускає школу чи хоче навчитись використовувати інструменти GetCourse. Сертифіковані платформою підрядники можуть за окрему плату запустити чи налаштувати онлайн-школу замовника «під ключ». Набір непоганий, але наскільки добре він працює дізнаємось, просто порівнявши 2 платформи.
Найкращий варіант для переходу з GetCourse
Якщо дорожиш силами та часом і хочеш витрачати їх на створення якісних курсів – переходь на платформу Softbook.
Softbook – це LMS від українських розробників, яка допомагає швидко монетизувати будь-яку експертність. Її користувачам доступний широкий набір інструментів, які сприяють зручному створенню навчальних програм і перетворенню їх у прибутковий бізнес.
Однією з ключових переваг Softbook є дружнє робоче середовище та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Це дозволяє користувачам швидко та легко заглибитися в процес онлайн-освіти без зайвих труднощів. Команда розробників Softbook використала свій значний досвід, а також зворотний зв’язок від перших клієнтів, щоб створити ефективну екосистему. Ця екосистема спрощує процеси створення, запуску та монетизації курсів, допомагаючи тренерам та освітнім експертам досягти своїх цілей.
Щоб довести, що з GetCourse варто перейти саме на Softbook, порівняємо їхній основний функціонал.
Особистий кабінет
GetCourse. Внутрішня сторона платформи загалом не має головної сторінки. Дизайн простий і дещо застарілий. На його тлі навіть теми MOODLE здаються доволі сучасними.
Тут видно основне бокове меню з купою підпунктів і хаотичним розміщенням. Що тут буде складно розібратись, одразу ж підказує запрошення на марафон від GetCourse «Налаштуй онлайн-школу за 10 годин». Розділ «Профіль» дозволяє налаштувати акаунт, встановити базові параметри для школи і таке інше. Розділення між даними користувача та даними школи дуже розмите і заховане у кількох шарах підпунктів налаштувань.
Softbook. Тут чітко розділені дані та налаштування для профілю користувача і для самої онлайн-школи. Персональний обліковий запис дає повний доступ до всієї екосистеми Softbook: LMS, сервісів для інтеграції, платіжних даних, хмарного сховища, партнерської програми, API тощо.
Профіль онлайн-школи дозволяє керувати її роботою, створювати нові курси та запускати їх на платформі. В екосистемі Softbook користувач може мати 1 акаунт і перебувати в різних ролях: десь бути власником школи, десь – студентом курсу.
Сайт
GetCourse. Розділ, де можна з нуля, або за допомогою платних та безкоштовних шаблонів створити сайт онлайн-школи чи окремі сторінки курсів, лендінги вебінарів. Можна змінити зовнішній вигляд онлайн-школи – від кольору меню, до вигляду іконок та шрифтів, а ще додати блог прямо всередині платформи.
Softbook. Тут доступний універсальний конструктор сторінок у розділі «Продукти». За кілька кроків можна створити та налаштувати сторінку вебінара, курсу чи будь-чого для генерації лідів. Або ж під’єднати платіжну систему та продавати доступ до курсів, тренінгів, вебінарів, інших навчальних матеріалів. Для оформлення знадобиться лише аватар, фонове зображення і сторінка підтвердження оплати. Якщо такої немає – на платформі передбачена стандартна сторінка.
Для оформлення онлайн-школи є підрозділ «Брендинг», де можна додати кілька версій логотипа і фавікон, щоб її було помітно серед вкладок браузера.
Учні
GetCourse. Тут зібрані всі дані про наявну базу студентів школи, списки дзвінків, зустрічей, анкети, дашборди, статистика змін серед користувачів (як студентів, так і працівників). Не зовсім зрозуміло чому, але саме тут стоїть пункт із налаштуваннями роботи листів, усіх видів сповіщень та відділів школи. Пункт – «Запросити спеціаліста» недвозначно натякає, що розібратись тут самостійно надто складно.
Softbook. Все, що треба для стабільної роботи адміністраторів та викладачів курсів зі студентами містить розділ «Навчання», який вже описаний вище. Логічне розміщення підрозділів у цьому пункті непомітно економить сили та час і дозволяє витрачати ці ресурси більш продуктивно.
CRM
GetCourse. У цьому розділі міститься список задач, інформація про наявні бізнес-процеси, які можна фільтрувати, є підрозділ зі статистикою задач і підрозділ зі списком усіх задач. Загалом всі ці підрозділи відрізняються між собою кількістю фільтрів та способами, за якими можна відібрати задачі для подальшої роботи з ними.
Softbook. Пункти розділу «CRM» на цій платформі допомагають працювати із наявною базою клієнтів, їхніми контактами, угодами. У ньому можна також налаштувати воронки продажів курсів та тренінгів, щоб вони працювали ефективніше. Специфічні налаштування розділу допомагають отримати від клієнтів більше інформації в процесі реєстрації. Весь розділ створений таким чином, щоб якнайкраще працювати та допомагати маркетингу та рекламі онлайн-школи та її окремих курсів.
Найцікавіша функція, яка дозволяє відстежувати зміни даних у CRM – сповіщення. Після відповідних налаштувань інформація про зміни у будь-якому пункті CRM буде надходити в акаунт LMS, а ще в телеграм-бот власника школи автоматично.
Повідомлення
GetCourse. Розділ, де отримують вхідні повідомлення, а також створюють і налаштовують розсилки на email, а також ботів у месенджери WhatsApp і Viber. Вбудований у платформу, але надто детальний та складний підрозділ створення та налаштування розсилок вимагає від користувача специфічних знань із верстки та маркетингу.
Softbook. На платформі є спеціальний розділ «Звернення», в який надходять повідомлення з питаннями від студентів. Для розсилання листів можна вибрати та інтегрувати в онлайн-школу один із чотирьох найпопулярніших сервісів: SendPulse, Unisender, GetResponse, Mailchimp. Крім того, на платформі можна налаштувати функцію сповіщення практично про будь-яку подію, яка відбуватиметься в школі – від продажів курсів до змін у клієнтській базі.
Продажі
GetCourse. У розділі є вся інформація про продукти, замовлення, покупки, платежі різних видів та чеки у вигляді списків. Тут же можна під’єднати платіжний модуль від платформи, але зробити це можна лише після затвердження відповідної заявки на під’єднання від імені юридичної особи чи ФОПа, яку надають впродовж кількох днів.
Softbook. Функціональний розділ «Продажі» містить тільки ті пункти, які безпосередньо стосуються продажів. Тут можна:
- створювати продукти – тобто оформити лендінги з формою реєстрації та платіжним терміналом для онлайн-продажів курсів та тренінгів онлайн-школи
- контролювати стан замовлень, щоб корегувати рекламні кампанії чи воронки
- під’єднувати платіжні системи, щоб приймати онлайн-оплати за курси та тренінги
Дуже крутою також є можливість продажу курсів безпосередньо на платформі. Якщо студент оплатив один курс, а у вас їх багато – він буде бачити інші і мати можливість одразу їх придбати.
Переваги GetCourse і Softbook
Платформа GetCourse має мобільний застосунок, через який можна навчатись. Ще серед десятка тарифів є великі об’єми файлового сховища. За окрему плату спеціалісти платформи можуть налаштувати онлайн-школу «під ключ».
Платформа Softbook має чітку структуру та зрозумілий користувацький інтерфейс з яким можна почати працювати без додаткових інструкцій та курсів із використання, як це реалізовано на GetCourse. Глобальний акаунт власника школи та окремий профіль онлайн-школи дозволяють вільно орієнтуватись у робочих зонах. Дашборди та CRM-система допомагають легко та регулярно відстежувати роботу школи, на відміну від GetCourse, де дані розкидані по кількох підрозділах. Платформа захищає школи від спільного навчання – тобто того, щоб їхні курси проходило багато людей на одному студентському акаунті.
Недоліки GetCourse і Softbook
Платформа GetCourse справляє враження сайту, про який забули і не оновлювали вже кілька років. Щоб почати тут працювати, треба пройти спеціальний курс із налаштування онлайн-школи. Платформа надає новим користувачам короткий пробний період, має незручний інтерфейс і хаос у розділах школи, налаштуваннях профілю, нечітку розділеність ролей. Надто деталізована система налаштувань самої школи вимагає від користувача знань із роботи в CMS. Відсутній вибір сервісів розсилок для інтеграції в школу.
Softbook не має мобільного застосунку. Також платформа не може фізично захистити відеоуроки від того, щоб користувачі записували їх на інші пристрої у себе вдома з екрана. Softbook також не може гарантувати надійність функціонування інтегрованих сервісів для розсилок та платіжних систем, оскільки не є їх власником або розробником. Одним з найбільших недоліків є тридцятиденний пробний період, який змушує користувачів швидко адаптуватися до безлічі можливостей програми.
Порівняння GetCourse та Softbook
Кращим способом порівняти і показати платформи GetCourse і Softbook буде таблиця.
Категорія | GetCourse | Softbook |
Країна походження | Росія | Україна |
Пробний період | 14 днів | 30 днів |
Кількість тарифів | 11 | 3 |
Ціни | від 46 $ на місяць | від 39$ на місяць |
Рівень кастомізації інтерфейсу онлайн-школи | Високий, складний | Низький |
Кількість мов на платформі | 3 (англійська, російська, іспанська) | 3 (українська, російська, англійська) |
Доступність для користувача | Для початку користування необхідні ввідні курси та підтримка спеціалістів | Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, достатньо мануалів |
Сервіси, доступні для вільного вибору та інтеграції в онлайн-школу | Встановлені заздалегідь на платформі | Платіжні та email-сервіси, доступні у магазині платформи |
Інтеграція з платіжними системами | Є | Є |
Інтеграція з Zoom | Немає | Є |
Відгуки про GetCourse
Середня оцінка платформи GetCourse на сайті OtzyvMarketing.ru – 2,7. Більшість відгуків негативні. Причини ті ж, що озвучували вище – застарілий інтерфейс, незручний дизайн та незрозумілі умови користування і обслуговування. Ось декілька найсвіжіших відгуків:
«Дуже незручний і незрозумілий інтерфейс
Спочатку думав, що західне ПЗ. Здивувався, що наше. Хлопці, але чому інтерфейс такий кривий? Що на мобільному пристрої, що на сайті – невже важко зробити інтуїтивний інтерфейс? Пишу це, як програміст, сам працюю в цій сфері і просто здивований кривістю інтерфейсу цієї платформи.
Можливо, платформа налаштовується і проблема в школі, яка не змогла все налаштувати. Але явно не вистачає сповіщень щодо домашнього завдання. Щоб їх знайти, потрібно спочатку знайти у величезному списку уроків урок, відкрити його і, можливо, там буде, а можливо, й ні.
У мобільному застосунку взагалі сумно з датами і вибором. Особливо напружує кнопка “Оптимізовано для мобільних пристроїв” – я ж і так із мобільного зайшов – навіщо там ця кнопка і її постійно треба тиснути?»
Свєтомір Пасічник
«Інтерфейс із 90-х
Коли бачу, що автор курсу розмістив його на геткурсі – дуже засмучуюсь.
Я просто не уявляю як можна було зробити інтерфейс убогішим, ніж на цій платформі. Мені доводилося мати справу з геткурсом рік тому і ось зараз, і інтерфейс не змінився ні на один піксель!
Довгий час цей сервіс був мало не монополістом на Російському ринку, але зараз!
Одне добре, така убога політика надихає конкурентів на створення нормального, зручного і готового до використання продукту.»
Олександр Логін
Куди тікати з GetCourse
«70% онлайн-шкіл у Росії працює на GetCourse» – заявлено на головній сторінці сайту. Тільки силою звички і небажанням займатись переїздом можна пояснити, чому експерти досі користуються цією негнучкою та несучасною платформою.
Головна причина, чому звідти треба тікати – це російська розробка. Розробка країни, яка веде криваву війну проти України у двадцять першому столітті, нехтує законами та правилами.
Тож, якщо немає бажання ділитись грошима та даними з країною-терористом, з GetCourse варто негайно тікати, а ще краще – ніколи не зв’язуватись із нею.
Варто підшукати LMS, які не поповнюють бюджет російських терористів, а полегшують роботу над онлайн-школою всіма доступними способами. І ось кращі кандидати:
- Softbook – LMS для заробітку на експертизі, допомога з переїздом, щомісячні оновлення, підтримка, яка дійсно працює 24/7 (Україна)
- Thinkific – платформа для монетизації експертизи та запуску онлайн-курсів (США)
- Teachable – платформа для створення, розповсюдження та продажу онлайн-курсів (США)
- Kajabi – платформа для запуску, розвитку та керування онлайн-школою (США)
Перевір самостійно, яка вона, LMS Softbook – реєструйся та отримай 30-денний безкоштовний доступ до усіх її можливостей!